Logo

Akupunktura, świecowanie uszu Gdańsk.

Moxoterapia, odchudzanie, akupunktura kosmetyczna

i inne 

Tradycyjna Medycyna Chińska traktuje człowieka holistycznie .  Celem terapii jest likwidacja zaburzeń organizmu, doprowadzenie do równowagi energetycznej i harmonii tak, aby organizm bez przeszkód odzyskał zdrowie.  Nie walczymy z chorobą, tylko wracamy do stanu równowagi organizmu. 

 Jeśli  odeszliśmy od właściwego stylu życia i  pozwoliliśmy na powstanie nierównowagi skutkujacej wtargnieciem patogenu, to staramy się go usunąć w  rozsądnym czasie, ale równocześnie na tyle subtelnie, aby nie naruszyć zbytnio sił obronnych organizmu.

Stąd stosowane terapie generalnie wolne są od efektów ubocznych. 

Moksoterapia

Moksoterapia

Leczenie ciepłem oraz ziołami chińskimi poprzez punkty akupunkturowe.

 

Bazą dla moksy jest chiński piołun,  z wysuszonych liści rośliny sporządza się stożki lub cygara do zabiegów przygrzewania i przypiekania. Proces przygotowywania moksy jest długi - trwa od roku do ośmiu lat.

 

Wskazania: leczenie wielu chorób charakteryzujących się obniżoną energią. Moksaterapię z elektropunkturą zaleca się w:

 • niestrawności,

 • bólach brzucha,

 • przewlekłych biegunkach,

 • moczeniu nocnym

 • częstomoczu,

 • nie trzymaniu moczu,

 • bólach lub napięciach mięśni,

 • nerwobólach,

 • niektórych chorobach skórnych (łuszczyca, twardzina, bielactwo, egzemy),

 • bólach stawów i kręgosłupa

 

Według Medycyny Wschodniej moksoterapia poprawia krążenie energii Qi w obrębie meridianów i krążenie krwi w całym organizmie. Dzięki temu zwiększa siły obronne ustroju, uśmierza ból, przywraca prawidłowe funkcje organizmu.

Akupunktura kosmetyczna
Akupunktura

Akupunktura Gdańsk

 

Warunkiem sprawnego funkcjonowania organizmu jest równowaga energii QI. Jednak wiele czynników, w tym stres, zmęczenie, niedobory snu i inne zaburzają naturalną harmonię. Można ją przywrócić z pomocą akupunktury. Metoda ta jest znana od tysięcy lat i skutecznie zapobiega chorobom oraz pozwala utrzymać doskonały stan zdrowia. Z pomocą akupunktury można też skutecznie leczyć. Akupunktura, dzięki stymulacji określonych punktów na ciele, pozwala zlikwidować stany bólowe, (nerwice, migreny, depresje) a także leczyć bezsenność. W moim gabinecie zlokalizowanym w mieście Gdańsk indywidualnie dopasuję zabieg do potrzeb konkretnego pacjenta.

Akupunktura to metoda polecana w:

∙         leczeniu bólów głowy

∙         bólów migrenowych

∙         bólów reumatycznych

∙         bólów kręgosłupa

∙         bólów przewlekłych i pourazowych

∙         przykurczach i napięciach mięśni

∙         likwidacji zmarszczek, blizn, ran i oparzeń

Leczenie z zastosowaniem akupunktury ma liczne zalety, przede wszystkim nie obciąża organizmu jak środki farmakologiczne, a do tego nie powoduje skutków ubocznych. Jest też zabiegiem bezbolesnym, jeśli jednak ktoś boi się zastosowania igieł to ma alternatywę w postaci elektropunktury, czyli stymulacji odpowiednich punktów akupunkturowych, delikatnymi impulsami elektrycznymi.

Refleeksoterapia

Akupunktura kosmetyczna

Refleeksoterapia

Akupunktura kosmetyczna jest dla wielu osób z Gdańska pewną nowością. Wszystko dlatego, że mało kto wie, iż akupunktura poza poprawą stanu zdrowia może korzystnie wpłynąć na wygląd. Akupunkturę kosmetyczną stosuje się przede wszystkim do skóry twarzy.

Zabieg pozwala przywrócić odpowiedni przepływ energii QI, a także poprawia ukrwienie. Stymulacja skóry pobudza ją do regeneracji i odżywia ją. Dzięki temu efektem akupunktury kosmetycznej jest ujędrnienie skóry, redukcja zmarszczek, poprawa napięcia skóry, kolorytu oraz owalu twarzy.

Już dwa – trzy zabiegi pozwalają zauważyć pierwsze widoczne efekty, a około dziesięć zabiegów zapewnia optymalny efekt.

Akupunktura kosmetyczna sprawia, że skóra ma zdrowy koloryt, jest jędrna, gładka i elastyczna. Zabieg ten w naturalny i bezpieczny sposób pozwala przywrócić promienny, młody wygląd. 

Refleksoterapia polega na uciskaniu odpowiednich punktów znajdujących się na stopach, zwanych refleksami. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała.

 

Poprzez uciskanie tych miejsc za pomocą kciuka i palców, poprawia się krążenie i stymuluje układ nerwowy, w celu uregulowania zaburzonych funkcji organizmu. Wspomaga się w ten sposób naturalny proces samoleczenia.

Przy zabiegu określa się zaburzenia organizmu aby powrócić do punktów, które odpowiadają za leczenie

Odchudzanie
Świecowane uszu

Odchudzanie (Aurikuloterapia oraz elektropunktura)

Elektropunktura szczególnie w połączeniu z zakładaniem do ucha tzw „pinesek” wspomaga procesy odchudzania, łagodzi uczucie głodu i usuwania toksyn z organizmu.

 

Elektropunktura daje świetne efekty w przypadku przewlekłych zaburzeń przemiany materii − hamuje ośrodek głodu, przyspiesza przemianę materii, wycisza i uspokaja.

Sposoby terapii:

 • Ogólnoustrojowa elktropunktura, stymulacja konkretnych punktów na całym ciele. Czas terapii zależy od indywidualnych potrzeb. Spadek wagi zazwyczaj widać już po pierwszej kuracji (czyli po 10 zabiegach akupunktury)

 • Akupunktura ucha "pineski" − zakładanie specjalnych krótkich igieł na małżowinie usznej. Zakładane igiełki utrzymują się na małżowinie usznej od 7 do 14 dni. W momencie odczuwania głodu bądź wzrostu apetytu wystarczy nacisnąć na igiełki w celu hamowania uczucia głodu i apetytu

 

Obie metody można stosować jednocześnie w celu uzyskania przyspieszonego efektu. Co najważniejsze powstały efekt odchudzania utrzymuje się bez efektu "jojo".

Świecowanie uszu Gdańsk

Świecowanie uszu to metoda polecana w przypadku schorzeń uszu, gardła i nosa, a także w razie problemów z zatokami, zawrotami głowy, przeziębieniami, migrenami, szumami usznymi.

Wskazaniem do zabiegu jest też niedosłuch, przewlekłe zmęczenie i wiele innych objawów. Świecowanie uszu polega na umieszczeniu specjalnej świecy w przewodzie słuchowym. Świeca ta jest wykonana z wosku pszczelego, z włókna lnianego oraz ekstraktu miodowego,   a niekiedy jest też nasączona olejkami eterycznymi. Świeca ma też specjalną konstrukcję

– w środku jest wyłożona blaszką, na której zbierają się zanieczyszczenia wydobywające się z ucha podczas świecowania.

Świecowanie uszu jest bezbolesne,  bezpieczne, a do tego zabieg wiąże się z osiągnięciem stanu relaksu i odprężenia. Jedynymi przeciwwskazaniami do świecowania uszu są ostre choroby uszu lub zastosowane implanty i aparaty słuchowe. W moim  gabinecie w mieście Gdańsk wykonujemy ten zabieg profesjonalnie i z dbałością o bezpieczeństwo pacjenta.

Terapa antynałogowa

Terapia antynałogowa (aurikuloterapia)

Akupunktura antynałogowa polega na nakłuwaniu punktów na ciele i na uszach, ay wspomagać proces odstawienia używek. Ponieważ wiele osób chce uniknąć nakłuwania, proponuję alternatywę czyli elektropunkturę. 

Stosuje się wtedy specjalną, elektrodę precyzyjną. Kuracja ta jest najskuteczniejsza w połączeniu z tradycyjną elektropunkturą.

Wprawdzie elektrostymulacja nie leczy uzależnienia, jednak może wspierać terapię, np. łagodząc objawy po odstawieniu papierosów. Ok. 75% palaczy stosujących elektropunkturę rzuca palenie lub pali mniej. Sukces zależy jednak od motywacji.

BAŃKI.png

Stawianie baniek i masaż bańką

Stawianie baniek cieszy się opinią sprawdzonej metody leczniczej, która doskonale wpływa na przeziębienia, zmęczenie, napięcie mięśniowe, bóle pleców. Profesjonalne zabiegi stawiania baniek pozwalają wyleczyć infekcje górnych dróg oddechowych, a nawet takie choroby jak zapalenie oskrzeli lub płuc. Jest to metoda polecana przy osłabieniu odporności, problemach krążeniowych, a także w stanach stresu. Stawianie baniek jest zabiegiem bezpiecznym, z którego mogą korzystać osoby, w różnym wieku i stanie zdrowia. Polecamy ten zabieg również sportowcom. Już jeden zabieg pobudza krążenie oraz ożywia i regeneruje mięśnie. Każdy kto szuka specjalistów w dziedzinie medycyny alternatywnej w mieście Gdańsk, znajdzie u nas najlepszą ofertę.