Masaż leczniczy i relaksacyjny Gdańsk


Masaż relaksacyjny
Gorące kamienie
Masaż relaksacyjny wykonywany jest dla uzyskania dobrostanu ciała i duszy. Podstawowym celem masażu jest przywrócenie równowagi organizmu, zyskania odczucie odprężenia i relaksu. Najczęściej stosowany jest przy nerwicach, nadmiernym stresie, napięciach nerwowych, przemęczeniu.
Jest zabiegiem relaksującym, wykorzystującym ciepło kamieni bazaltowych doskonale magazynujących ciepło. Rozgrzewa ciało bardzo głęboko, rozluźnia tkanki i napięcia mięśniowe. Masaż ten wskazany jest szczególnie dla osób zestresowanych, zabieganych, i prowadzących intensywny tryb życia.


Aromaterapeutyczny
Odpowiednią kompozycję olejków dobieram indywidualnie do upodobań osoby masowanej, a także występujących dolegliwości. Stosowany jest w kompozycjach uspokajającej, pobudzającej, leczniczo przy bezsenności, przy zmęczonych i obolałych mięśniach.

Masaż twarzy kamieniami półszlachetnymi
Odmładzający, odprężający, doskonały na zmarszczki. Początkowo powoduje rozluźnienie, potem skóra wygładza się i zyskuje młodszy wygląd, pobudza skórę do wytwarzania kologenu i elastyny. Musi być wykonywany regularnie. Zabieg wykonywany jest na saunie ganbanyoku przez co efekty sa jeszcze lepsze.

Masaż czekoladą
Peeling całego ciała
Jest to masaż relaksacyjny przy użyciu naturalnej, gorzkiej czekolady, która odżywia, regeneruje, spala tkankę tłuszczową a jednocześnie poprawia jędrność i elastyczność skóry.
Masaże orientalne
Jest zabiegiem pielęgnacyjnym przy użyciu róznego rodzaju peelingów. Złuszcza martwy naskórek, wygładza, poprawia koloryt, jędrność i elastyczność skóry. Wykonany przed masażem pozwala w trakcie masażu wchłonąć głebiej składniki odżywcze z preparatów używanych podczas zabiegów.


Bańka Chińska
Chiński klasyczny
Leczenie pod ciśnieniem jest starą metodą stosowaną w chorobach górnych dróg oddechowych i zespołach bólowych kręgosłupa. Terapia ta ma na celu ułatwić swobodne krążenie energii Qi, rozproszenie czynników patologicznych takich jak wilgoć i zimno, zmniejszenie obrzęków i bólu.
Masaż Chiński polega na stosowaniu połączenia masażu mięśni, pobudzanie kanałów energetycznych zgodnie z przebiegiem meridianów, stymulacji punktów akupresurowych, moksy i baniek, polega na płynnym i relaksującym rozmasowaniu napiętych mięśni ciała i uwolnieniu ich od bólu.

Tybetański
Masaż tybetański ma bardzo długą tradycję. Masaż ten jest istotnym elementem medycyny tybetańskiej. Kładzie się w nim nacisk na cielesność człowieka i odpowiednie techniki masażu. Masaż relaksacyjny,w tym tybetanski ma pozytywny wpływ na całe ciało i psychikę, i w ten sposób pomaga na różnorodne dolegliwości, zarówno fizyczne jak i emocjonalne.
Masaż leczniczy Gdańsk


Masaż dla kobiet w ciąży
Masaż leczniczy klasyczny
Ból w okolicy lędźwiowej i krzyżowej jest utrapieniem kobiet w ciąży z powodu przyrostu wagi ciała i zmiany postawy.
Masaż leczniczy rozluźnia, zmniejsza ból pleców, oraz obrzęki kończyn oraz poprawia nastrój kobiety.
Oddziaływuje na tkankę skórną, mięśniową, stawy i aparat wiązadłowy, układ oddechowy, pokarmowy, nerwowy, chłonny a także przemianę materii.


Sportowy
Celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągniecie maksymalnych wyników sportowych oraz usunięcie zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Na skutek stosowania masażu sportowego dochodzi do usunięcia zakwasów, napięć mięśniowych bądź likwidacji powstałych kontuzji.

Drenaż limfatyczny
Stosowany w celu udrożnienia krążenia limfy, szczególnie wskazany kobietom po zabiegu mastektomii, przeciwdziała lub likwiduje obrzęki typu zapalnego lub zastoinowego, przyspiesza usunięcie z organizmu produktów przemiany materii.

Stawowy
Jest to zabieg o działaniu przeciwbólowym i leczniczym, który stosuje się w przypadkach stłuczenia, zwichnięcia, skręceniach, także po urazach okołostawowych (więzadeł, ścięgien, torebek stawowych). Wykonuje się go w dwóch etapach, najlepiej zaraz po ustąpieniu obrzęku i stanu zapalnego.
Kontralateralny
Stosowany w celu skrócenia leczenia lub unieruchomienia kończyny. Wykonywany jest na przeciwległej kończynie, 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez 6 dni w tygodniu. Stosowany w przypadku: skręceń, złamań, poparzeń, zwichnięć, owrzodzeń.